Vogtland Arena skokanský můstek v Klingenthalu

20.02.2024

Vogtland Arena v Klingenthalu se stala nejoblíbenější destinací ve Vogtlandu. Dýchne na vás působivá, lehká a moderní architektura velkého můstku a věže pro rozhodčí. Po vstupu se před vámi otevře multi-funkční srdce Vogtland Areny - dva akry míst k sezení. Arena pojme až 33.000 diváků. Cesta vás zavede ke kolejové lanovce "WieLi", která vás vyveze na skokanský můstek a věž. Na vrcholu se vám naskytne impozantní panoramatický výhled z vyhlídkové plošiny a oválné věže. Během soutěží tato věž slouží jako prostor pro sportovce, kde se mohou ohřát. Místo toho, aby jste se vzduchem přenesli dolů, "Wieli" vás bezpečně doveze zpět do údolí, kde na vás čeká bistro, zahrádka a obchod.

Železniční zážitek pro malé i velké

Po jednoduchém nástupu do čtyř-místných vagonků jedete 300 metrů nahoru do skokanského centra, po převýšení 100 metrů minete věž pro rozhodčí a skokanský můstek. Zpět z věže skokanského můstku vás ',WieLi'' pohodlně odveze 500m dlouhou tratí zpět dolů do údolí.

Koncerty a akce

Vogtland Arena v Klingenthalu je ideálním místem pro koncerty a akce. Nabídka je pestrá - od klasiky po rock, od zábavné pyrotechniky, festival heavy metalu, přes dechovku až po operu. Slavní umělci jako Peter Maffay, Chris de Burgh a Princ již koncertovali v impozantním pozadí velkého můstku. Kromě toho je Vogtland Arena místem pořádání nejrůznějších festivalů a sportovních akcí.

Skoky na lyžích v létě i v zimě

První světový pohár ve skocích se konal ve Vogtland Areně v roce 2007. Od roku 2009 se každoročně světová elita skokanů chce dostat na mistrovství světa v rámci turné FIS v Klingenthalu. Ale jinak tomu není ani v létě - FIS Letní Grand Prix - se koná na umělém povrchu. Skokani na lyžích a severské kombinace z celého světa patří k trvalým pobytům ve Vogtland Areně. Soutěže a školení sportovců sem v průběhu celého roku lákají mnoho návštěvníků.

Otevírací doba a kontakt

Otevřeno bývá denně 10-17 hod.
Poslední vstup 30 min. před zavřením

Adresa: Vogtland Arena, Falkensteiner Strasse 133, D-08248 Klingenthal